עלם - מי אנחנו
03-6477898
לקבלת ייעוץ
סיוע זה אינו מהווה תחליף לטיפול נפשי או ייעוץ משפטי. מידע על מרכזים טיפוליים מופיע תחת קטגוריית אודות- סניפים.
המענה במייל הינו חסוי ואנונימי. יחד עם זאת במקרים הבאים, על פי חוק, לא נוכל להבטיח סודיות:
  • פגיעה מינית בידי אחראי על הקטין: הכוונה לאדם הנמצא בקשר כלשהו הגורם לקטין להיות תלוי בו, כמו: הורים, אחים גדולים, דודים. חוג, פנימייה, קייטנה, או כל מסגרת בה שוהים ילדים.
    האפשרי.
  • פגיעה מינית או הטרדה מינית בבית הספר או במסגרת חינוכית: פגיעה של ילד בילד במסגרת ביה"ס, 
  • אם נחשוב שאת/ה מתכוונ/ת לפגוע באופן חמור באדם אחר או לבצע פשע.
     
בכל המקרים הללו לא נוכל להבטיח סודיות אך נעשה הכל כדי להתחשב בך ובטובתך האישית. 
אם קראת ומקובל עליך מה שכתוב כאן – אפשר להיכנס ושלוח לנו מייל ואנu נענה בהקדם האפשרי.

 

מי אנחנו
"...בהתחלה הייתי מאוד מבולבל. ידעתי שעשיתי משהו לא טוב, אבל אמא כל הזמן אמרה לי ש"כלום לא קרה". ואני ידעתי שכן קרה... בסוף עזרו לי פה וגם לאמא שלי, אז למדנו גם למה באמת זה נקרא פגיעה, ואיך לא לעשות את זה יותר. הכי טוב היה שאמא שלי ואני למדנו לדבר אחד עם השני..."
ר' בן 9, מטופל במרכז לקטינים פוגעים מינית.
 
תחום פגיעות מיניות  החל דרכו בשנת 1994, וכולל טיפול בקטינים בעלי התנהגויות מיניות פוגעות וטיפול בנפגעי תקיפה מינית. המרכז לטיפול בקטינים בעלי התנהגויות מיניות פוגעות הוקם בשנת 2000 על ידי עמותת עלם וד"ר טליה אתגר בשיתוף עם משרדי  הרווחה והחינוך, ומספק מענה לילדים מתחת לגיל 12, גיל האחריות הפלילית, וכן לקטינים בגילאי 12- 18 , שאינם נמצאים בהליך פלילי.
המרכז שם לעצמו כמטרה לראות את הילד כמכלול, להתייחס לכל הגורמים ולכל המסגרות החברתיות בהן הוא נמצא. הפן המשפחתי, הקוגניטיבי, הרגשי, הפיזיולוגי, הנוירולוגי, החברתי והלימודי. כל זאת, כדי להבין את מצבו של הילד ומה הביא אותו לפגוע מינית באחר.

העבודה בתחום מושתתת על בניית תוכנית טיפולית המותאמת לצרכים של כל מטופל. הטיפול מתבצע באופן פרטני, קבוצתי, משפחתי, מודל משולב, קצר טווח, ארוך טווח ותוך שימוש בשיטות שונות, לפי צורכי המטופל כגון: טיפול באמנויות, טיפול באמצעות בעלי חיים,PLAY THERAPY ועוד.